Київ, вул. Дегтярівська 13/24, каб. 328

This post is also available in: Русский (Russian)

Встановлено факти завжди незаперечні, їх відкидати марно.

Давати оцінку – можна, а відкидати – марно!

Як сказав у своїй промові видатний адвокат Ф. Плевако – “Факти відкидати не можна: зняте голови до плечей НЕ приставиш!”.

Факти – це все те, що сталося, встановлено і задокументовано.

Це те, з чим не можна сперечатися. Інтерпретація факту можлива, але сама подія вважається істиною.

Факт – це постулат і його неможливо спростувати.

У народі кажуть: “Факти – уперта річ”

З великої кількості фактів можна сконструювати різні конструкції картинки відтворення минулого події.

Читаючи захоплюючий детектив, ми завжди послідовно довідуємося фактах, які дають нам можливість створити свою версію і припущення.

Однак завжди майстерний письменник нас заведе в такі нетрі оцінки фактів, щоб кінцевий висновок нас збентежив своєю непередбачуваністю.

Часто ми бачимо, що досить добротна конструкція докази провини людини, може розвалитися завдяки одному непомітному, на перший погляд, факту.

У моїй практиці був один цікавий випадок – мого підзахисного звинувачували в замаху на вбивство бізнесмена Слідство встановило число, місце події, хто і де перебував в цей час, і причину по якій вбивства не сталося – численна охорона потерпілого завадила, підсудний злякався, що його зловлять , відмовився стріляти в потерпілого, який пройшов у нього на відстані 10-15 кроків і не довів свій задум до кінця з незалежних від нього причин.

Один нюанс в цій справі розвалив всю систему доказів, яку наполегливо протягом 9-ти місяців майстрував слідчий. Потерпілий в суді надав свій паспорт, і в процесі вивчення відміток про перетин кордону було встановлено, що в інкримінований період потерпілий два місяці проживав в Італії і його в Україні фізично не було …

А перевірка показань свідка, який під силовим впливом в ході слідства повідомив, що вони удвох з підзахисним пристрілювали пістолет і три кулі потрапили в дерево на городі у обвинуваченого, виявила, що в дереві немає жодної кулі …

і багато таких було фактів, що спростовують вже побудовану конструкцію звинувачення.

Так що – факти таки вперта річ!

Другие статьи

Спори про спадщину

Читать статью

Захист від кримінального переслідування

Читать статью

А чи встановлює Суд істину?

Читать статью

Замовити дзвінокЗаписатися на консультаціюНапишіть відгукВаші дані відправлені. Ми зв'яжемося з Вами протягом дня. З повагою, адвокатське бюро Олександра Франчука

Ваша заявка на консультацію відправлена.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня з пропозицією часу консультації

Ваша відгук був відправлений і буде розміщений на сайті найближчим часом.

Ваше повідомлення було відправлено. Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.